Kompetencje Zarządu Spółki:
1) Zarządzanie majątkiem i sprawami Spółki ze starannością wymaganą w obrocie gospodarczym, przy ścisłym przestrzeganiu przepisów prawa pracy oraz postanowień Regulaminu, uchwał Zgromadzenia Wspólników i Rady Nadzorczej.
1) Składanie i przyjmowanie oświadczeń woli w imieniu Spółki, w szczególności w zakresie spraw majątkowych Spółki i zawierania umów.
2) Zwoływanie zwyczajnych i nadzwyczajnych Zgromadzeń Wspólników z inicjatywy własnej, Zgromadzenia Wspólników lub Rady Nadzorczej.
3) Opracowywanie projektów organizacji Spółki, Regulaminu Organizacyjnego i innych wewnętrznych aktów normatywnych Spółki oraz przedstawianie ich do zaopiniowania Radzie Nadzorczej, a następnie Zgromadzeniu Wspólników w celu zatwierdzenia.
4) Udział w Zgromadzeniu Wspólników.
5) Występowanie, po zaopiniowaniu przez Radę Nadzorczą, z wnioskiem do Zgromadzenia Wspólników o podział zysku lub pokrycie strat Spółki.
6) Ustanawianie i odwoływanie prokury.
7) Występowanie, po zaopiniowaniu przez Radę Nadzorczą, z wnioskiem w sprawach Spółki do Zgromadzenia Wspólników, stosownie do kompetencji Zgromadzenia.
Kompetencje Rady Nadzorczej:
1. Sprawowanie stałej kontroli nad działalności Spółki we wszystkich gałęziach jej przedsiębiorstwa.
2. Coroczne badanie sprawozdania Zarządu z działalności i sprawozdania finansowego.
3. Rozpatrywania i opiniowanie wniosków zarządu, co do podziału zysku lub pokrycia strat.
4. Składanie wobec zgromadzenia wspólników corocznego pisemnego sprawozdania z wyników badania rachunków oraz z przeprowadzanych kontroli.
5. Stawianie wniosków na zgromadzeniu wspólników o udzielenie zarządowi absolutorium.
6. Nawiązywanie stosunku pracy z członkami zarządu.
7. Opiniowanie wszystkich spraw przedkładanych przez Zarząd Zgromadzeniu Wspólników.
8. Udzielanie zarządowi zezwoleń na zaciąganie zobowiązań, o ile czynność spowoduje powstanie zobowiązania pieniężnego przekraczającego jedną pięćdziesiątą część kapitału zakładowego Spółki.
9. Powoływanie i odwoływanie członków zarządu Spółki.
Kompetencje Zgromadzenia Wspólników:
1. Rozpatrywanie i zatwierdzanie sprawozdania Zarządu z działalności Spółki oraz sprawozdania finansowego za ubiegły rok obrotowy.
2. Podjęcie uchwały o podziale zysku lub o sposobie pokrycia strat.
3. Udzielenie członkom organów Spółki absolutorium z wykonania przez nich obowiązków.
4. Wybór i odwołanie członków Rady Nadzorczej, za wyjątkiem członków Rady powoływanych i odwoływanych przez pracowników Spółki.
5. Decydowanie o przystąpieniu do innej spółki, organizacji gospodarczej lub organizacji społecznej oraz wystąpienia z niej.
6. Zatwierdzenie regulaminu organizacyjnego Spółki i uchwalenie regulaminu Rady Nadzorczej i regulaminu Zgromadzenia Wspólników.
7. Zbycie lub nabycie nieruchomości.
8. Określenie zasad wynagradzania członków Zarządu i członków Rady Nadzorczej.
9. Zbycie lub wydzierżawienie przedsiębiorstwa lub ustanowienie na nim prawa użytkowania.
10. Podwyższenie lub obniżenie kapitału zakładowego.
11. Zmiana aktu założycielskiego.
12. Połączenie lub rozwiązanie spółki.
|